blog

/blog

Okna drewniane

Okna Drewniane

W naszej ofercie znajdą Państwo okna drewniane jako alternatywę do PVC.

Posiadamy okna z drewna mahoniowego,sosnowego,modrzewiowego i świerkowego ,

W 1 gatunku klejone trójwarstwowo i czterowarstwowo.

Do naszych okien stosujemy obwiedniowe okucia firmy Maco w 5 klasie scieralnosci,zapewniające bezproblemową

Eksploatację na wiele lat.

Szyby zespolone firmy Pilkington,lakiery Sikkens,uszczelki firmy Deventer,Schlegel,klamki Hoppe, Medos.

Wykonujemy okna,drzwi HST,Patio,oraz system składano-przesuwny harmonijka.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty.

Dobieramy parapety do naszych okien

Podczas wymiany okien zazwyczaj istnieje konieczność wymiany parapetów zewnętrznych i wewnętrznych.  Podczas demontażu starych okien nie mamy możliwości wykorzystania starego parapetu zewnętrznego a co za tym idzie musimy dobrać nowy.

W starych oknach drewnianych, które wymieniamy na nowe parapet zewnętrzny zazwyczaj posiada otwory po wkrętach lub gwoździach, którymi był przytwierdzony do starego okna.

Montując nowy parapet podkładamy go pod okno w specjalnie do tego wykonanym rowku natomiast parapet wewnętrznych dosuwamy do listwy parapetowej, którą posiada nowe okno.

W naszej ofercie mają Państwo do wyboru szeroką gamę parapetów zewnętrznych i wewnętrznych gdzie bestsellerem są parapety stalowe, ocynkowane, malowane proszkowo na różne kolory. Do wewnątrz zazwyczaj stosujemy parapety z aglomarmuru, pvc oraz płyty mdf.

Wybierając nowe parapety musimy na nowo dokonać ich pomiarów, ważne aby nowy parapet wewnętrzny nie zakrywał nam grzejnika co będzie skutkować zatrzymywaniem ciepła. Nowe parapety montujemy zwyczaj na piance dokonując obróbek tynkarskich.

Jak prawidłowo dobrać okna

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z w bardzo szeroką ofertą okien. Czym powinniśmy kierować się przy wyborze tych odpowiednich dla naszych potrzeb ?

W nowo budowanych domów okna muszą spełniać odpowiednie parametry przenikalności i na tym powinna skupić się na początku. Normy unijne przewidują parametr przenikalności dla całego okna U<= 1,1 w/m2. Parametry te spełniają okna z pakietami 3 - szybowymi takie jak bluEvolution Arte lub też Veka Alphaline lub PASIVTHERM firmy Sonarol.

Normy te nie obowiązują już dla istniejących budynków w, których wymieniamy stare okna na nowe.

Równie ważna jest klasyfikacja okien ze względu na grubość wewnętrznych ścianek w profilu. Okna w klasie "A" posiadają grubość ścianki 3mm pozostałe są niższej klasy "B". W dobrej jakości oknach bardzo ważne są okucia. Najbardziej znane na polskim rynku są okucia firmy Roto, Winkhaus a ostatnio bardzo popularne okucia Maco na, których okna produkują tak znane firmy jak Oknoplast Kraków i Firma MS okna.