Podczas wymiany okien zazwyczaj istnieje konieczność wymiany parapetów zewnętrznych i wewnętrznych.  Podczas demontażu starych okien nie mamy możliwości wykorzystania starego parapetu zewnętrznego a co za tym idzie musimy dobrać nowy.

W starych oknach drewnianych, które wymieniamy na nowe parapet zewnętrzny zazwyczaj posiada otwory po wkrętach lub gwoździach, którymi był przytwierdzony do starego okna.

Montując nowy parapet podkładamy go pod okno w specjalnie do tego wykonanym rowku natomiast parapet wewnętrznych dosuwamy do listwy parapetowej, którą posiada nowe okno.

W naszej ofercie mają Państwo do wyboru szeroką gamę parapetów zewnętrznych i wewnętrznych gdzie bestsellerem są parapety stalowe, ocynkowane, malowane proszkowo na różne kolory. Do wewnątrz zazwyczaj stosujemy parapety z aglomarmuru, pvc oraz płyty mdf.

Wybierając nowe parapety musimy na nowo dokonać ich pomiarów, ważne aby nowy parapet wewnętrzny nie zakrywał nam grzejnika co będzie skutkować zatrzymywaniem ciepła. Nowe parapety montujemy zwyczaj na piance dokonując obróbek tynkarskich.